Aktualności

Z wielką radością Państwa informuję, że w sierpniu 2013

zycie-listami-pisane-b-iext22873718

Z wielką radością Państwa informuję, że w sierpniu 2013 nakładem Wydawnictwa Bellona ukazała się moja książka „Życie listami pisane. Zbeletryzowana opowieść o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej”.

Książka „Życie listami pisane” opowiada o życiu największej poetki Dwudziestolecia Międzywojennego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, poprzez pryzmat jej korespondencji oraz intymnego dziennika, prowadzonego na emigracji. Jest to połączenie beletrystyki i książki popularno-naukowej.

Opisy prozatorskie, pełne akcji, napięcia, dramatu i wzruszenia, sąsiadują z opisami epoki, w której żyła.

Jest to książka wyjątkowa – pokazuje, jak wyglądało życie Marii Pawlikowskiej na emigracji oraz w dawnym Krakowie, wiele lat przed najbardziej tragicznym okresem jej życia na obczyźnie. Ukazuje nam postać Marii Jasnorzewskiej z jej wadami, nawet nieprzyjemnymi cechami charakteru, pełną sprzeczności, a jednocześnie niezwykle tragiczną.

Warto tę książkę przeczytać przede wszystkim po to, aby poznać nieznane oblicze pisarki i zobaczyć, jak jej osobiste zainteresowania i fascynacje były w nierozerwalny sposób połączone z duchem epoki, w której żyła.

Warto w końcu poznać tragizm jej egzystencji połączony z niezwykłą siłą walki i wolą życia, które towarzyszyły Marii Pawlikowskiej do samego końca.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do przyszłej lektury :)))

Książka jest dostępna w księgarniach m.in.: BELLONA, MATRAS, EMPIK

Księgarnia Belona

Agnieszka Stabro