Aktualności

Właśnie ukazał się trzeci numer kwartalnika literackiego „Podgląd”

Podglad_nr3_2015_okladka1a

Właśnie ukazał się trzeci numer kwartalnika literackiego „Podgląd”, wydawany przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Warszawie, a w nim fragment powieści, nad którą obecnie pracuję „Camille Claudel. Rzeźbiarka”. Mam nadzieję, że będzie to pozycja ciekawa nie tylko dla historyków sztuki. Życzę miłej lektury!

Na zachętę krótki fragment tekstu:

„(…) Uczucie, jakbyście się znali od dawna, powstałe w czasie pamiętnego pobytu w kawiarni, nie opuszczało was przez długie lata. Szybko porzuciliście grzecznościowe formy i odnosiliście się do siebie, jakby wasza znajomość trwała niemalże od zawsze. Patrzę na twoje wyblakłe zdjęcie Camille i myślę o tym, jak często musiałaś wspominać tamto popołudnie z Rodinem…

Lato chyliło się ku końcowi, ciepły wiatr poruszał drzewami, plątał się we włosy. Słońce przesuwało się po wyblakłych parasolach na tarasie kafejki, oświetlało twarz Augusta, wydobywając z niej zarys ust, blask oczu, zatrzymując się na lekkim uśmiechu czającym się w kącikach warg. Biły kościelne dzwony, krzyczały dzieci. Siedząc przy stoliku z Rodinem i Alfredem Boucherem nie potrafiłaś oderwać wzroku od dłoni rzeźbiarza, w których zakochałaś się niemalże natychmiast.

Mocne, jakby ukształtowane przez czyjeś inne ręce, duże i bezpieczne, wydawały ci się nieskończenie piękne, o idealnych proporcjach i kształcie; dostrzegałaś w nich fizyczny trud pracy, połączony z delikatnością materii, którymi się zajmowały, siłę oraz wrażliwość. Sprawiały wrażenie kruchych, a zarazem mocnych. (…)”
A kolejny fragment – na moim Funpage ( podświetlenie w zakładce Linki)

Dłuższy fragment powieści do pobrania w zakładce LINKI ( „Podgląd ” nr 3 strony 87-91 )


Podglad_nr3_2015_okladka1a-214x300_2