Aktualności

Recenzja tomiku „Ciała lekkie jak puste walizki”

rekomendacje
Z radością zawiadamiam, że na portalu internetowym http://pisarze.pl/  ukazała się właśnie recenzja tomiku „Ciała lekkie jak puste walizki” autorstwa Marka Ławrynowicza, zaprezentowana na stronie w ramach cyklu „Rekomendacje książkowe z Biesiady Literackiej SPP”.
„Kolejną książką, którą chciałbym państwu polecić jest tom poetycki Agnieszki Stabro „Ciała lekkie jak puste walizki”. To trzecia książka poetycka tej młodej autorki, przedtem wydała arkusz poetycki „Jeziora pamięci” oraz tom „Kontury istnienia”. Jest też autorską zbeletryzowanej opowieści o Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej zatytułowanej „Życie listami pisane”. Wiersze Agnieszki Stabro są delikatne, pełne wrażliwości, nie na narzucające się ze swoją ekspresją. Poetka opisuje świat kruchy, nieustannie zagrożony w swym istnieniu, pełen ulotnych wrażeń, nie do końca spełnionych miłości, cudów na małą jednostkową miarę. Ciekawy jest w tym tomie obraz Boga, ukrytego nie w starannie ukrytych monstrancjach, lecz w ogromie przyrody:
      „Trzeba modlić się do gór
       nie do ołtarzy 
      Tam Go nie ma
      Jest
     w zapachu lasów
     poszyciu sosen
     w wietrze u szczytu”.

 

Agnieszka Stabro, Ciała lekkie jak puste walizki, Wydawnictwo Miniatura, Kraków 2016, s. 39

 Link do recenzji tomiku oraz innych książek prezentowanych podczas marcowej Biesiady Literackiejhttp://pisarze.pl/recenzje/11349-rekomendacje-ksiazkowe-z-biesiady-literackiej-spp2-02-16.html

rekomendacje