O MNIE

pobrane
Jestem absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego – Kulturoznawstwo specjalizacja Animacja Kultury. Ukończyłam również Podyplomowe Studia: Edytorstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zawodowo zajmuję się m.in. korektą tekstów, redakcją oraz copywritingiem.

Moją pasją są przede wszystkim proza i poezja; powracam chętnie do lektury „Małego Księcia”, za każdym razem odnajdując w nim coś nowego; cenię wiersze Ks.Twardowskiego i Bolesława Leśmiana.

Interesuję się literaturą współczesną, kulturą, teatrem. Lubię podróże, ciekawe spotkania, niebanalnych ludzi i zawsze powtarzam, że „idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko”.

Pisanie wierszy pozwala mi wyrazić to, czego nie potrafię wypowiedzieć, a opowiadanie historii, tych prawdziwych i zmyślonych, to sposób na mierzenie się z życiem.

Najwyżej cenię odwagę w podążaniu za marzeniami, miłość i przyjaźń.

Z ogromną radością informuję, decyzją Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich z dnia 29 marca 2014r. zostałam przyjęta do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Jestem także członkinią stowarzyszenia SAiW; Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska.

******************

Publikacje  i  wydarzenia

*******************

21 listopada 2017 r. , w siedzibie Stowarzyszenia Pisarzy Polskich odbyło się spotkanie i prezentacja  książki „Masz na imię Camille”.

***

We wrześniu 2017 r. nakładem Wydawnictwa MG ukazała się książka „Masz na imię Camille”.

Jest to historia rzeźbiarki Camille Claudel: dzieciństwo na prowincji Francji, pobyt w Paryżu, pełen namiętności, a zarazem cierpienia związek z rzeźbiarzem Auguste’em Rodinem, kariera artystyczna Claudel, wreszcie jej pobyty w szpitalach…

***

W grudniu 2016 roku nakładem Wydawnictwa Miniatura ukazał się kolejny opracowany przeze mnie wybór wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej pt. Wiersze magiczne , tym razem o tematyce metafizycznej i spirytystycznej.

***

 27 sierpnia 2016 roku zostałam członkiem Stowarzyszenia Autorów i Wydawców COPYRIGHT POLSKA.
 ***

Tomik „Ciała lekkie jak puste walizki” został uhonorowany nagrodą „Krakowska Książka Miesiąca”.

***

Biesiada Literacka w siedzibie  Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, na którym prezentowałam wiersze z tomiku „Ciała lekkie jak puste walizki” 17 marca 2016 r.

***

„Ciała lekkie jak puste walizki „    tomik poezji wydany nakładem wydawnictwa Miniatura, grudzień 2015, który miałam przyjemność zaprezentować w siedzibie Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Krakowie 25 lutego 2016r.

***

Wyróżnienie przyznane w kategorii literatury dziecięcej za opowiadanie pt. „Anioł” w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim Fundacji Gargano, październik 2014.

***

Spotkanie z cyklu „Mistrz i uczeń” w księgarni Matras w Krakowie przy Rynku Głównym 43, które odbyło się 30 kwietnia 2014r

***

Wieczorek poetycki i prezentacja wierszy z tomiku „Kontury istnienia” w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie, grudzień 2013.

***

„Życie listami pisane. Zbeletryzowana opowieść o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej” książka wydana nakładem Wydawnictwa Bellona, sierpień 2013.

Książka „Życie listami pisane” opowiada o życiu największej poetki Dwudziestolecia Międzywojennego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, poprzez pryzmat jej korespondencji oraz intymnego dziennika, prowadzonego na emigracji. Poznamy nieznane dotychczas oblicze poetki, jej zainteresowania i fascynacje, nierozerwalnie połączone z duchem epoki, w której żyła.Poznamy tragizm jej egzystencji na emigracji połączony z niezwykłą siłą walki i wolą życia, które towarzyszyły Marii Pawlikowskiej do samego końca.

***

„Kontury istnienia”  zbiór poezji wydany nakładem wydawnictwa Miniatura, listopad 2012r

***

Wieczór poetycki  w Domu Kultury Praga w Warszawie, maj 2011r.

***

„Jeziora pamięci” arkusz poetycki wydany nakładem Domu Kultury Praga, maj 2011r.

***

„Co powiesz na małą czarną… egzaltację” antologia wydana nakładem Ośrodka Kultury Ochota w Warszawie, 2010r.

***

„W domu na polanie” opowiadanie opublikowane w formie e-booku przez Wydawnictwo Nowy Świat, 2011r., a jego fragmenty ukazały się również w miesięcznikach:„Topos” oraz „Kraków”.

***

” Dopóki świat się kręci” opowiadanie czytane przez Andrzeja Ferenca – audycja radiowa.Dla internetowego radia Banita Maxx piszę subiektywne recenzje książek zarówno tych, które mnie zachwyciły, jak i tych, które mnie rozczarowały.

Od 2010 roku współtworzę literacką audycję radiową pod kierownictwem Marka Ławrynowicza pt.„Szkiełko i oko”.

Zapraszam do zapoznania się z moją poezją i prozą